Kalkulator kredytowy

kalkulator kredytowyCzym jest i jak działa kalkulator kredytowy? Postaramy się odpowiedzieć na to i na inne pytania związane z kalkulatorami kredytowymi.

Założenie kalkulatora kredytowego

Założenie działania takiego kalkulatora jest proste. Mam podać mu pewne proste dane, takie jak wysokość zaciąganego kredytu, jak planowany okres kredytowania, jak nasz dane osobowe i informacje typu zarobki itp.

Następnie kalkulator ma wyliczyć najlepszą opcję kredytu, dostosowaną dla nas.

W teorii brzmi to bardzo fajnie, natomiast w praktyce jest już nieco inaczej, gdyż większość kalkulatorów nie opiera się o takie działania, a pokazują rankingi, które się co jakiś czas aktualizują.

Kalkulator kredytowy nie podejmuje decyzji za Ciebie

To rozwiązanie jest optymalne i z punktu widzenia kredytobiorcy dobre, ponieważ z założenia to my podejmujemy ostateczną decyzję, dlatego warto jest się dobrze przyjrzeć ofertom, gdyż:

  • a) oferty w zestawieniach, porównywarkach i kalkulatorach kredytowych, często są bardzo ogólne,
  • b) często zawierają gwiazdki, czyli „marża 1%, jeżeli spełni się pewne warunki” lub „oprocentowanie 2% dla klientów banku”.

Korzystaj z kalkulatorów kredytowych, ale…

Musisz podchodzić do nich krytycznie. Dla przykładu – na naszej stronie znajdują się kalkulatory kredytowe i zestawienia różnych form kredytów według pewnych wytycznych (najlepsze, najtańsze, najniższa marża). Jednak te dane mogą być często uogólniane, gdyż każdy klient jest inny. Samo to, że należysz do banku X, a bank Y oferuje ciekawą promocję, nie daje Ci możliwości skorzystania z niej, pomimo, że w rankingach będzie ona najwyżej.

Jednak podkreślając – to promocja dla klientów banku X, którzy w ostatnim czasie spełnili warunki a,b,c (wypłaty na odpowiednią kwotę, korzystanie z karty itd.).

Wypełnij kilka wniosków o kredyt

Wnioski wypełniane na portalach internetowych nie są wiążące. Możesz wypełni ich 3, 5, 10 czy 30, ale do momentu podpisania umowy, nie otrzymasz kredytu i nie będzie trzeba go spłacać. Wniosek jest jedynie deklaracją chęci zaciągnięcia kredytu.

Jeśli wypełnisz ich kilka, wtedy dostaniesz kilka ostatecznych ofert z których można wybrać najlepszą. Dlatego właśnie opcja zaciągania kredytów przez internet jest taka wygodna, bo masz wszystko w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.