Kredyt gotówkowy dla firmy

kredyty gotówkowe dla firmKredyty gotówkowe dla firm, nie różnią się zasadami od tych, które są dedykowane dla klienta indywidualnego. Ogólnie zasada kredytu gotówkowego polega na tym, że bez zbędnych poręczeń i uciążliwych zaświadczeń, można zaciągnąć szybki kredyt do kwoty średnio oferowanej przez banki 100 000 zł.

Czym jest kredyt gotówkowy ogólnie? Warto sprawdzić sobie definicję tutaj.

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe dla firm, to jedyną różnicą (taką naprawdę znaczną) jest to, że kredyty gotówkowe dla firm to nieco większe kwoty, ponieważ firma z reguły zaciąga je w celu inwestycji, zakupu urządzeń, opłaty pracowników itd. Nie jest to w żaden sposób (przynajmniej w założeniu) marnowane, a zatem bank ma większe prawdopodobieństwo, że firma spłaci kredyt gotówkowy (co wynika ze statystyk spłacalności).

Gdzie warto iść po kredyt gotówkowy dla firmy?

W poszukiwaniu kredytów gotówkowych dla firmy, warto najpierw odwiedzić nasz bank w którym mamy konto firmowe. W nim otrzymamy kredyt najszybciej i prawdopodobnie w korzystnych warunkach, ponieważ bank ten ma dostęp do naszej historii kredytowej, wie jak wyglądały nasze wpłaty i wypłaty z konta i na tej podstawie jest w stanie ocenić naszą zdolność kredytową.

Jednak warto też rozejrzeć się za innymi ofertami kredytów gotówkowych dla firm, ponieważ często trafiają się ciekawe promocje (np. obniżona marża, czy prezent za konkretną akcję), wtedy warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym dla firmy, właśnie w takim banku.

Kredyt gotówkowy dla firm – jaka kwota?

Dla klienta indywidualnego, kredyt gotówkowy to kwestia od kilkuset złotych, do około 100 000 zł, czasem 150 000 zł w zależności od banku.

W przypadku kredytów firmowych, te kwoty są zazwyczaj nieco wyższe i zależą głównie od dochodów, na podstawie których obliczana jest zdolność kredytowa. Mówimy tu o pieniądzach rzędu kilkadziesiąt tysięcy złotych – kilka milionów złotych.

Im większe dochody ma Twoja firma i dokumentuje ciągły wzrost, to możesz liczyć na tym wyższy kredyt gotówkowy dla firmy.

Na naszej stronie znajdują się rankingi i zestawienia kredytów dla firm, warto z nich korzystać w celu wspomagania decyzji.

Jeden komentarz


 1. Witam,

  moja sytuacja wygląda następująco. Prowadzę firmę transportową (firma zarejestrowana od 2012 roku ale w marcu 2014 przebranżowiłem się i od tego roku działam). Firma funkcjonowałaby bardzo dobrze, gdyby nie zmora w postaci bardzo długich terminów płatności, które ustawicznie nękają moją płynność finansową. Przychody firmy stoją na przyzwoitym poziomie do 11/2015 przychód ok. 484 tyś. netto a dochód netto na poziomie ok. 112 tyś złotych. Rok 2014 zakończony na poziomie przychodu 384 tyś. netto a dochód ok. 29 tyś. zł. W BIK mam 473 pkt. – moje pkt. obniżyły głównie liczne zapytania wygenerowane przez banki gdy poszukiwałem rozwiązania kłopotów na własną rękę, brak zaległości, największe spóźnienia to 5-8 dni (dwa razy się spóźniłem przez przeoczenie) łączna kwota kredytów to 31,007 zł, kwota pozostała do spłaty 21,155 a łączna kwota rat 1346 zł. Oprócz tego 3 leasingi na kwoty ok 108-118 tyś. netto (samochody firmowe do 3,5t).

  Największe bolączki przed którymi stoję to
  – rocznikowo mam 25 lat (kończę w październiku)
  – zaległość w ZUS i US
  – brak zabezpieczenia w postaci nieruchomości

  Czy w obecnej sytuacji mogę ubiegać się o kwotę rzędu 30-50 tyś. ? Byłaby to kwota która pozwoliłaby mi spokojnie odetchnąć i sfinansować zakup kolejnego pojazdu w leasing. Bardzo proszę o szczerą odpowiedź. Jeżeli nie mam szans na jakiekolwiek finansowanie w jakiejkolwiek instytucji to też proszę mi to powiedzieć to będę musiał szukać alternatywnego rozwiązania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *