Kredyt obrotowy

kredyt obrotowy dla firmCzym jest kredyt obrotowy?

Po co bierze się kredyty obrotowe?

Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt obrotowy?

Postaramy się odpowiedzieć na te i na inne pytania, związane właśnie z kredytem obrotowym.

Kredyty obrotowe – czym są

Jest to rodzaj kredytów firmowych, które jak sama nazwa mówi, są przyznawane na obroty dla firm. Nie jest to kredyt, który przyznaje się nowym firmom na nową działalność czy firmie na wybudowanie budynku. To pieniądze, które mają być wykorzystywane, na zwykłe, codzienne firmowe wydatki.

Jak wiadomo, firma musi zachować ciągłość finansową. Jest to trudne, gdyż zazwyczaj na fakturach mamy 14 dni. To dwa tygodnie – dość długi okres czasu. W praktyce bywa tak, że firmy spóźniają się z opłatą faktur i jest to przedłużane nawet do miesiąca, a czasem i dłużej.

Z czego zapłacić pracownikom?

W takim przypadku firma nie ma możliwości wykonywać podstawowych ruchów, bo jak wiadomo, straciła środki na wyprodukowanie sprzedanych produktów, lub wykonanie usług, za które pracownicy oczekują wynagrodzenia.

Wykonywanie nowych prac byłoby niemożliwe, gdyż mamy nieopłaconych ludzi i niezakupione materiały do pracy i pojawia się problem.

Kredyt obrotowy jest tutaj idealnym rozwiązaniem, które ratuje sytuacją. Zaciągamy taki kredyt obrotowy dla firm, opłacamy pracowników, kupujemy niezbędne akcesoria i materiały, a za 14 dni firma opłaca naszą fakturę, za którą będziemy mogli spłacić kredyt bankowy.

Gdzie warto zaciągać kredyty obrotowe dla firm?

Nie od dziś wiadomo, że skupiskiem najlepszych ofert jest internet. Dzieje się tak, ponieważ internet minimalizuje koszty związane z obsługą takiego kredyty, stad jego oferta jest znacznie korzystniejsza niż często ta w oddziale.

Na naszej stronie prezentujemy wiele zestawień i porównywarek kredytów firmowych, warto znaleźć dla siebie sugerowane kredyty obrotowe i wypełnić krótki wniosek z prośbą o kontakt przez przedstawiciela banku, który udzieli Ci wszystkich informacji.

A zatem powodzenia w rozwijaniu i prowadzeniu własnej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *