Prowadzisz jednoosobową firmę i interesuje Cię jej rozwój, zgadza się? Lub masz zamiar otworzyć jednoosobową firmę i do tego celu potrzebujesz kredytu na swoją działalność. Inaczej prawdopodobnie nie byłoby Cię tutaj.
Jeśli któraś z powyższych wersji jest słuszna, to zapraszam Cię do małego wpisu na temat kredytów firmowych. Odpowiemy sobie na pytanie jaki kredyt dla jednoosobowej firmy warto zaciągnąć.
Kredyt firmowy, duży czy mały
Jaki kredyt Cię interesuje i jaki rodzaj działalności wchodzi w grę? To pytanie wbrew pozorom może mieć znaczenie dla banków, gdyż te dostrzegają w runku nieco inny potencjał. Nie jest to jednak twarda zasada, jednak banki starają się klasyfikować i nastawiać na pewne branże.
Stąd na przykład – jak sama nazwa mówi, Bank Ochrony Środowiska, będzie nastawiał się na biznesy związane ze środowiskiem. mBank słynie z dofinansowywania małych i średnich firm, oferuje kredyty firmowe od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych w kredycie gotówkowym. A na przykład Toyota Bank to głównie projekty związane z „poważniejszym” biznesem, typu wielomilionowe inwestycje deweloperskie.
Jednak jak już wspominaliśmy – to nie jest twardą zasadą.
Do czego potrzebujesz kredytu na firmę?
To ważne pytanie, ponieważ można wymienić kilka, o ile nie kilkanaście rodzajów kredytów. Do podstawowych kredytów dla firm, należą kredyt obrotowy, inwestycyjny czy hipoteczny i każdy z nich ma inne znaczenie.
Przy małych kredytach na zakup sprzętu, można skorzystać z kredytu inwestycyjnego, ale równie dobrze można też zaciągnąć zwykły kredyt gotówkowy.
Jak otrzymać kredyt dla jednoosobowej firmy?
Należy mieć albo dobry biznesplan i przekonać bank do możliwości rozwoju, albo dobre zabezpieczenie. A najlepiej i jedno i drugie. Od tego będzie zależała wysokość naszego kredytu.
O kredyt można ubiegać się przez internet. Warto wypełnić kilka wniosków w kilku różnych bankach w celu otrzymania najlepszej oferty. Wniosek nie jest zobowiązujący, to jedynie informacja, że jesteśmy zainteresowani kredytem. Ostatecznie pieniądze otrzymamy po podpisaniu umowy.
A zatem powodzenia!